h1

Soustředění Druhé lékařské fakulty

22 září, 2010

Dobronice lze v mnoha ohledech přirovnat k peklu. Hrdina v lidových pověstech neví, k čemu se upisuje čertu a to samé platí pro studenta při zápisu. Stejně jako peklo jsou i Dobronice místo plné překvapení, námahy a srandy.

Popis pekla v Božské komedii často až groteskně odpovídá průběhu tří dnů v jižních Čechách. Budete mrznout nazí na otevřeném prostranství, plazit se pískem a udýchaní skákat do ledové řeky s ostrými kameny.

Stejně jako ve výhních pekelných i v Dobronicích potkáte ty nejzábavnější a nejroztomilejší lidi. Coby věčný pesimista jsem očekával, že skončím v chatce se třemi nácky. Místo toho jsem se setkal pouze s okouzlujícími a dobrosrdečnými lidmi.

V Dobronicích jsem nabyl milého dojmu, že svobodomyslná dívka, homosexuál i nábožensky založený Slovák se mezi studenty i pedagogy naší fakulty setkají s pochopením a tolerancí.

Připravte se na tři přesně naplánované dny, kdy budete mít volno pouze od 19.00 do 8.00. Během dne budete neustále sprintovat mezi povinným sportovním vyžitím a stejně povinnými přednáškami.

Za takovýchto podmínek je obtížné vymezit si pět minut na vyčištění zubů či vyloučení odpadních tekutin, natož pak na osprchování. Po sedmé hodině večerní jste tak zřízení, že snaha seznamovat se s alkoholem v ruce se zdá být ještě nemožnější než ranní vstávání v osm do chladu.

Přednášející často neskončí včas a na jídla čekáte dlouhé fronty, takže na následující včasný příchod máte obvykle dvě vteřiny. I přesto přijde pozdě málokdo kvůli respektu z naší energetické matriarchy paní Skálové.

Pokud by Dobronice opravdu byly peklo, pak by i Satan a padlí andělé skákali, jak paní Skálová píská. Autorita kolem této drobné ženy téměř krystalizuje ve vzduchu.

Každopádně soustředění bylo krásným zážitkem, který by si nikdo z budoucích ročníků neměl nechat ujít.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: