h1

ATU – Across The Universe

20 října, 2009

ATU je nádherný muzikál s přespívanými písničkami skupiny Beatles, legendy anglického rockenrolu.

Příběj sleduje skupinu svobodomyslných mladých liberálů žijích bohemským životem.

Hlavním postavám (Jude, Lucy) se hnusí americký a anglický konformismus obou konzervativních společností, po seznámení skrze Luciina bratra se proto odloučí od svých rodin a žijí s krásnou zpěvačkou v malém bytě v New Yorku.

Film kritizuje americký militaristický patriotismus, krásně vykresluje pochmurný svět anglických přístavních dělníků i rozzářený svět prominentních republikánů.

Režisér vykreslil New York přesně tak, jak jsem jej osobně poznal: město plné bohémství, multikultury, tolerance, counterkultury a jakéhosi nepopsatelného napětí.

Poprvé jsem u něj vzdychal dojetím na návštěvě u Áji Hákové ( řečené Magdy 🙂 ) společně s Eliškou Bartošovou, které tímto moc děkuji za poznání tohoto skvělého filmu.

Napodruhé jsem na něm byl bohužel v letním kině s klikou neposedných čarodějnic ( Adéla Kalenská, Šárka Koďousková, atd. ), které mě neustále rozesmívaly.

Nejnevhodnější záchvat výtlemu mě popadl při velmi dojemné scéně ( policisté napadnou rabující černochy a zabijí přitom nevinného afroamerického chlapce ), protože nějaký retard přeložil ,,Let it be“ jako ,,Nech to plout“, takže se na plátně neustále promítala stupidní pasáž nech to plout, což nás dohánělo k zuřívému smíchu a tendenci zpívat nech to plout kdykoli se starou partou potkáme.

Film musíte vidět alespon dvakrát, aby vám došli určité drobnosti ( například že ta nádherná asiatská rozleskávačka je lesbička a že je zamilovaná do té roztomilé blond roztleskávačky a svůdné zrzavé zpěvačky 🙂 ).

Vodpod videos no longer available. 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: