h1

Marlene Dietrich – The Man’s in the Navy

Říjen 4, 2009
Vodpod videos no longer available.

Marlen Dietrichová

Marlene Dietrich byla slavná americká herečka německého původu. V předeválečném Německu byla milována navzdory své bisexualitě a židovskému původu. Žila bohémským životem (předválečný Berlín byl překvapivě extrémně tolerantní multikulturní velkoměsto). Její tučné honoráře, osobní kouzlo i životní styl jsou popsány v knize Mefisto od mého oblíbeného autora Klause Manna ( zde je popisována jako Dora Marten). 1marlene_dietrich2

Jako spousta dalších elit židovského původu včas rozpoznala příchod morální zkázy Německa a prchla proto do Hollywoodu. Zde se s hrůzou dozvídala jak jsou její oblíbené berlínské kabarety zavírány (kvůli paragrafu 185 kriminalizujícím homosexualitu) a jaké hrůzné osudy potkávají její přátele a známé, kteří byli tehdejší ultrakonzervativní společností označeni za ,,vnitřní nepřátele“ ( viz. žluté hvězdy a růžové trojúhelníky).

Hitler a jeho strana se zoufale snažili získat tuto ikonu na svoji stranu. Marlen totiž paradoxně vizuálně odpovídala ideálu Árijské krásky a pro Německo byla bohyní. Dietrich však opavrhovala vším co nacisté představovali a i ty jejich nejvelkorysejší nabídky odmítla. O Adolfu Hitlerovi se vždy zmiňovala jako o ,,tom idiotovi“.

Při příjezdu do Hollywoodu neuměla ani slovo anglicky, ale měla nadějné vyhlídky díky předešlému úspěchy Grety Garbo, další plavé krásky švédského původu. Své repliky v prvním filmu odříkala zpaměti, aniž by věděla, co jí pronesená slova znamenají.

V Americe se brzy stala stálicí, legendou stříbrného plátna, titánkou s kouzlem osudové ženy. Aktivně se zúčastnila války proti Němcům, bavila Američany v první linii a za své protinacistické úsilí získala Medaili svobody.

Měla poměr s několika významnými osobami včetně spisovatelky Mercedes de Acosta, možná i s Edith Piaf. Provdala se za Rudolfa Siebera, se kterým měla ,,otevřené manželství“. Porodila syna a dceru, byla považována za nejcharismatičtější babičku na světě. Jedná se o jednu z nejslavějších hvězd Hollywodu vůbec.

Já osobně tuto herečku zbožňuji, považuji ji za jednu z nejkrásnějších a nejcharismatičtějších žen, do které jsem se jako spousta dalších lidí platonicky doslova zamiloval.  Z velmi dojemnou považuji její původní verzi písně ,,Řekni kde ty kytky jsou“.         http://www.youtube.com/watch?v=P3ET1b0ymZs&feature=related

Reklamy

One comment

  1. Chci poděkovat za informace. Děkuju ;-).Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: