h1

Fejeton – Vstávání a ranní výprava do školy

Květen 14, 2009

Výprava do školy

Bydlím velmi blízko školy, na které studuji, takže se si možná pomyslíte, že má ranní výprava není náročné povahy. Jak se mýlíte!

Celé to začne probuzením. Zatímco v noci se vám obvykle zdá o nepovedené písemce, rozhněvané přítelkyni či potřebě vyluxovat, ráno před procitnutím zákonitě sníte o těch nejkrásnějších věcech.

Právě ve chvíli, kdy se dvě rusovlasé zápasnice začínají nemravně usmiřovat, uslyším kroky sudby v podobě nepříjemného vyzvánění budíku.

Po celovečerním učení fyziky se zdá být vstání nadlidský úkol, ale vší vervou se přinutím vymrštit z postele. Můj cévní systém však není na takovou akrobacii stavěný, trpím totiž nízkým tlakem.

Mé tvrdohlavé tělo se pokusí vrátit z polohy vertikální zpět do horizontální skrze proces zvaný omdlení, ale silou vůle se udržím na nohou.

S motající hlavou dorazím do kuchyně a započne honba za jídlem. Po každodenním hledání zbytků v naší kuchyni jsem schopen nalézt potravu i na Marsu.

Postavím se nad ukořistěný starý banán a trojici sucharů a jako každý úspěšný lovec si začnu pěstmi zuřivě bušit do prsou a řvát na celý byt.

Vše je třeba sníst před příchodem mého proradného bratra, který by mi mou kořist okamžitě uloupil! Nikomu z mé rodiny nelze věřit, když dojde na jídlo!

Po pečlivém vyčištění zubů spěchám zpět do pokoje, abych se připravil na cestu. Pravá ruka hbitě vkládá učebnice a sešity do batohu, zatímco levá se zuřivě přehrabuje v kupě oblečení v zoufalé snaze nalézt něco čistého.

V této chvíli si obvykle uvědomím, že mám být ve škole za deset minut. S trochou štěstí oblečený vyběhnu z bytu a začíná závod o život.

Nyní se nacházím mezi dvěma sady plnými smaragdové zeleně a pestrobarevných květů. Coby alergika mě zachvátí panika. Gymnasista však musí být dochvilný, a proto se rozeběhnu.

Ke škole obvykle dorazím včas a sípající. Pokusím se vzchopit a vydám se vstříc elektromagnetickému vlnění, surrealismu a propadání z počtů.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: